Ogłoszenia Szczecin, Ogłoszenia Praca Szczecin

ogłoszenia szczecin

Ogłoszenia Szczecin

Metronidazol pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza leki s
Metronidazol pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyn...
Cena: 2
Lokalizacja: warszawa
Szczegóły ogłoszenia
od 290 PLN Projektowanie stron www / Szybkie TERMINY REALIZACJI / PROMOCJA STRONY
Zapraszam Państwa do skorzystania z oferty, jaką jest projektowanie stron intern...
Lokalizacja: INTERNET
Szczegóły ogłoszenia
MAJSTER BUDOWY SZCZECIN
Dlaczego warto z nami pracować? - Jesteśmy rzetelną firmą budowlaną z ponad 2...
Lokalizacja: Szczecin
Szczegóły ogłoszenia
Schody Rintal -1000 zł W PREZENCIE NA ŚWIĘTA!!
SCHODY RINTAL - 1000 zł W PREZENCIE NA ŚWIĘTA! Rintal Polska, wiodący produce...
Cena: 1
Lokalizacja: szczecin
Szczegóły ogłoszenia
Praca Glazurnik/ malarz/szpachlarz Szczecin
Jesteś ze Szczecina lub okolic? Pracowałeś na wykończeniach? ZADZWOŃ lub NAPISZ ...
Cena: 1
Lokalizacja: Szczecin
Szczegóły ogłoszenia

Imprezy w Szczecinie

grudzień, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Dodaj impreze do kalendarza

Jeżeli wiesz o ciekawej imprezie lub wydarzeniu, dodaj ją do naszego Kalendarza Wydarzeń. DODAJ WYDARZENIE

Przyjaciele

siegnij po pomoc

Linki

Transport zwłok do polski
Profesjonalnie i szacunkiem przeprowadzimy transport zwłok  do Polski.


Już cień podejrzenia, że jest się zdradzanym, budzi uczucie głębokiego zawodu i upokorzenia. Dlatego warto wiedzieć, czemu ludzie to robią, jak przewidzieć zdradę i jak jej zapobiec oraz jak sobie ze zdradą poradzić
Zdrada to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą spotkać cię w życiu. W ciągu kilku sekund twój bezpieczny świat wali się w gruzy. Ukochana osoba, która jeszcze wczoraj była źródłem tego bezpieczeństwa, dziś staje się człowiekiem obcym, groźnym, staje się wrogiem. Dlaczego tak się stało, pytasz siebie i zależnie od swej natury, udzielasz sobie różnych odpowiedzi. Jedni obwiniają partnera, inni zastanawiają się: co jest ze mną nie tak? Jeszcze inni kierują wściekłość tylko na trzecią osobę dramatu. Dlaczego związek, który uznaje się za trwały, w jednej chwili okazuje się grą pozorów?

Jak pryskają złudzenia?

Każdy ma jakieś wyobrażenia co do osoby, z którą chce związać się na stałe. Mężczyzna ma być opiekuńczy i zaradny, a kiedy trzeba, romantyczny. Faceci, jako wzrokowcy, skupiają się głównie na urodzie przyszłej pani serca, ale jednym tchem wymieniają też wierność. Lubią, gdy kobieta stwarza w domu ciepłą atmosferę czułości i bezpieczeństwa.
Psycholodzy twierdzą, że w marzeniach o idealnym partnerze często pobrzmiewa tęsknota za idealnym rodzicem. Dotyczy to i kobiet, i mężczyzn. Poza tym, ludzie zwykle szybko potrafią wyczuć, jakich to idealnych cech oczekuje od nich druga strona. Na spotkaniach są więc zawsze zadbani i pełni energii, uprzejmi i uwodzicielscy, mówią dokładnie to, czego się od nich oczekuje. Wszystko po to, by doświadczyć całkowitej akceptacji. Niestety, ta przemożna potrzeba staje się często przyczyną zguby.
Wszystko jest piękne do czasu, gdy ona i on poznają się bliżej lub razem zamieszkają. Nie można cały czas naśladować ideału, czasem trzeba zdjąć dekoracje i wtedy partner zaczyna dostrzegać, co jest pod nimi. Chcesz się nieraz wkurzyć, ponarzekać, czasem przeleżeć cały dzień w łóżku z chipsami. Właśnie w takich momentach partnerom zaczynają spadać łuski z oczu. Stają przed dylematem, czy przyjąć się nawzajem bez upiększania, czy poszukać sobie innego ideału. Wtedy na scenę wkracza zdrada.

 

Niewinne złego początki

Do zdrady nie dochodzi zwykle z dnia na dzień. Jest ona raczej zwieńczeniem narastającej nudy, braku bliskości i akceptacji. Magdalena Nelken-Żbik, psychoterapeutka z Ośrodka Terapii i Edukacji Psychologicznej OTEP mówi, że zdradę może przyspieszyć pojawienie się drugiego ideału, który trafia w niezaspokojone pragnienia miłości, uznania, zrozumienia. Jakie sygnały powinny wyostrzyć twoją czujność? "Wiesz, kochanie, Ela mówi, żeby pojechać latem do Grecji. Wiesz, Ela bardzo mi pomogła przy tej prezentacji", tego rodzaju częste wzmianki mogą być sygnałem, że twojego partnera zaczyna fascynować inna kobieta. Mąż zaczyna później wracać z pracy, tłumacząc to wymaganiami szefa, albo nie pozwala ci uczestniczyć w swych internetowych rozmowach: "Wiesz, to są nudne sprawy". Ważnym sygnałem, którego nie można pominąć, jest raptowny spadek zainteresowania seksem. Bywa też tak, że partner wprowadza rywalkę do domu jako gościa i stara się, byście zostały przyjaciółkami. Ma to uśpić twoją czujność, a poza tym, ułatwić obojgu spotkania.
Rzadko kto zauważa takie lub inne sygnały zdrady. Każdy chce wierzyć, że jego związek jest wyjątkowy. Mąż wraca po cichu około północy i natychmiast zasypia: tłumaczysz sobie, że miał ciężki dzień. Nie kochaliście się od miesiąca: myślisz, że zbyt przytłaczają was obowiązki. Stanąć twarzą w twarz z problemem jest trudno, wolisz więc nie wiedzieć i udawać, że wszystko jest w porządku.
Aby uświadomić sobie, kiedy zaczyna się nuda lub wrogość prowadząca do zdrady, poobserwuj siebie. Pierwsze sygnały utraty fascynacji są czasem bardzo subtelne. Np. twojemu partnerowi wystaje metka spod marynarki, ale ty mu o tym nie mówisz. Nie budzisz go, gdy rzuca się przez sen, choć wiesz, że znowu dręczy go koszmar. Tak objawia się ukryte zniecierpliwienie partnerem, niechęć do jego wad, znudzenie jego śmiesznymi nawykami. Przestałaś dostawać od niego coś ważnego, coś, co ci jest w związku niezbędne. Przestał być ideałem. Jeśli pojawi się teraz inny mężczyzna, który będzie to coś posiadał, niewykluczone, że ulegniesz kolejnej miłosnej fascynacji.

Kto zdradza i dlaczego?

Można odnieść wrażenie, że mężczyźni zdradzają częściej. Dlaczego? Bo swobodniej opowiadają o swych podbojach seksualnych, najczęściej zresztą je wyolbrzymiając. Poza tym kobiet są bardziej skłonne wybaczyć seksualną zdradę, a panowie w takich wypadkach często odchodzą, trzaskając drzwiami. Według psychologa prof. Bogdana Wojcieszke, autora książki "Psychologia miłości", kobiety bardziej obawiają się zdrady emocjonalnej ze strony mężczyzny.
Zastanów się: wolałabyś, by partner zrobił jednorazowy "skok w bok" czy znalazł sobie kobietę, której będzie się zwierzać, prowadzić intymne, chociaż platoniczne rozmowy? Naukowcy twierdzą, że z dwojga złego kobiety wolą tę pierwszą możliwość. Dlaczego? Seksualna zdrada to dla mężczyzny niepewność: czy moje dzieci są na pewno moje? Zdradzana kobieta nie ma takiego problemu. Ma za to inny: jeśli partnerowi nie wystarczy seks z drugą kobietą i zaangażuje się emocjonalnie, to część jego sił i pieniędzy pójdzie na utrzymanie innej kobiety, może także jej dzieci.
- Najczęściej zdradzają ludzie młodzi - mówi Magdalena Nelken-Żbik. - Często jest tak, że mają po kilku partnerów jednocześnie. To nieraz rezultat wymuszonej sytuacji towarzysko-seksualnej ("tak jakoś samo wyszło"). Przede wszystkim jednak dzieje się tak dlatego, że młodość to okres, gdy lepiej poznaje się siebie i intensywnie szuka tej jedynej osoby, z którą chce się być.
Romansom sprzyjają tez wakacje i tzw. imprezy: to czas spontanicznej radosnej zabawy, a wtedy łatwiej stracić nad sobą kontrolę i przekroczyć granicę, poza którą niewinny flirt zmienia się w romans. Jeśli dużo czasu spędza się w pracy, to i tam może dojść do sytuacji, która sprowokuje zdradę.

Zdradził, ale czy kocha?

Jeśli ktoś zdradza, czy to znaczy, że już nie kocha? Dlaczego ludzie żyją ze sobą latami, zdradzając się przez większość czasu i w dodatku uważają się za szczęśliwe pary? - To jest gra - mówi otwarcie Paweł, pracownik warszawskiej firmy komputerowej. - Oboje wiemy, w co gramy. Nie wtykamy nosa w nieswoje sprawy i wszystko idzie dobrze. Inaczej nie dałoby się żyć.
Mężczyźni, szczególnie ci typu macho, potrzebują dwóch typów kobiet: matki i kochanki. Gdy kontakt z prawdziwą matką się kończy, szukają podobnie opiekuńczej i poświęcającej się osoby w swojej partnerce. Chcą z nią odczuwać idealną symbiozę, tylko że na własnych, ściśle zdefiniowanych prawach. Dlatego niewierność kobiety wywołuje w nich natychmiast niepohamowaną wściekłość. Z drugiej strony, seks z wyidealizowaną osobą traci swój smak, swoją gwałtowność i pasję. Dlatego tacy mężczyźni szukają odmiany, kobiety "gdzieś na boku". Jeśli zdarzy się im gościć u seksuologa, często mówią mu: "Tak bardzo kocham żonę, że tak nieczyste rzeczy jak seks muszę załatwiać gdzie indziej". Ten typ mężczyzn zdradza swe partnerki "dla ich własnego dobra"! Najczęściej posiadanie kochanki ma służyć podtrzymaniu stałego związku - potwierdza to zjawisko psychoterapeutka Magdalena Nelken-Żbik. - Ta druga kobieta ma dać mężczyźnie to, czego nie otrzymuje on od stałej partnerki. Tak naprawdę oznacza to jednak, że mężczyzna nie potrafi o ten stały związek zadbać. Jak więc go pielęgnować? Jak ustrzec się tej zmory, jaką jest zdrada?

Mądra przed szkodą

W powszechnym mniemaniu zdrada może uleczyć związek. To nieprawda, bo w rzeczywistości zdrada tylko pogłębia problem. Jedyną jej zaletą jest to, że przynajmniej wydobywa go na światło dzienne. Często właśnie dlatego dochodzi do zdrady. Umęczony brakiem ciepła lub nudą partner chce w ten sposób wstrząsnąć związkiem. Co będzie, to będzie. Niestety, taki "wstrząśnięty" związek nierzadko rozpada się na kawałki nie do posklejania. - Gdy pojawi się myśl o zdradzie, lepiej o tym porozmawiać z partnerem, niż wprowadzać tę myśl w czyn - radzi psycholog Magdalena Nelken-Żbik. - Wtedy jeszcze jest szansa, by coś zmienić, popracować wspólnie nad problemem.
Nie znaczy to, by od razu strzelać z grubej rury: "Kochanie, chcę cię zdradzić". Nie wolno dopuścić, by rozmowa na ten temat zamieniła się w pasmo wzajemnych oskarżeń. Ma ona dać odpowiedź na pytanie, czego oczekuje się od partnera i dlaczego tego się od niego nie dostaje.
Obawiasz się zdrady partnera? Reaguj od razu, przy najmniejszych podejrzeniach i pierwszych sygnałach. Wystrzegaj się jednak dwóch rzeczy. Pierwsza to nieuzasadniona zazdrość: "Gdzie łazisz po nocy, pewnie sobie jakąś lafiryndę znalazłeś". Na takie zarzuty mężczyzna może odpowiedzieć atakiem: "Już ja ci znajdę prawdziwy powód do zazdrości". Lepiej skupić się na własnych uczuciach: "Czuję się samotna, gdy cię nie ma". Facetowi z trudem przychodzi wczucie się w emocje kobiety, trzeba mu to jasno powiedzieć. Drugi błąd to uporczywe szpiegowanie. Jeśli, według ciebie, sytuacja jest naprawdę poważna, a partner zbywa twoje pytania kłamstwami, trzeba działać otwarcie i bez ogródek: "Poświęcasz swojej koleżance więcej czasu niż mnie. Nie chcę, żeby to dłużej trwało". Musisz pamiętać, że gdy w grę wchodzi seksualna zdrada, partner może złamać wszelkie ustalone między wami zasady. Nie wierz w to, że między kulturalnymi ludźmi pewnych rzeczy się nie robi. Jeśli nie postawisz sprawy otwarcie, mężczyzna może przyjąć, że wchodzisz w tę "grę". Nie chowaj więc głowy w piasek; masz prawo walczyć o swą godność i o swoją rodzinę.

Statystyki nie kłamią:
  • 46% Polaków i 43,1% Polek deklaruje gotowość przyznania się swojemu partnerowi do zdrady. Najwylewniejsi w tym temacie są Kanadyjczycy: aż 62% z nich wyznałoby prawdę swej ukochanej. Za to w Tajlandii możesz liczyć na szczerość zaledwie 14% mężczyzn.
  • 14,7% osób żyjących w stałych związkach miało w ciągu ostatniego roku kontakty seksualne z inną osobą niż stały partner.
  • 34% wypadków to zdrada z przyjacielem lub przyjaciółką stałego partnera. Na drugim miejscu są znajomi i byli partnerzy (odpowiednio 28% i 11% zdrad).

ŻRÓDŁO:(Wojciech Kruczyński, "Samo Zdrowie" - marzec 2004) www.kobietaintymna.pl

27-05-2008 Mirek Tyl

Dodaj komentarz

Usługi Pogrzebowe Szczecin

Nawigacja

Nasza społeczność