Ogłoszenia Szczecin, Ogłoszenia Praca Szczecin

ogłoszenia szczecin

Ogłoszenia Szczecin

firma zatrudni opiekunki na terenie szczecina
Firma zatrudni opiekunki do osob starszych na terenie szczecina
Lokalizacja: szczecin
Szczegóły ogłoszenia
opiekunki , pomoc domowa
Firma poleca uslugi w opiece osob starszych , nie samodzielnych schorowanych fi...
Lokalizacja: szczecin
Szczegóły ogłoszenia
Pożyczki przez internet,online w 15 minut Zacznij spłacać nawet za 2 miesiące
Pożyczamy do 25000 na raty ( do 48 LEKKICH rat miesięcznych). Weź dziś, zacznij...
Cena: 1
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
Automatyczne odczytywanie dokumentów
Automatyczne Odczytywanie dokumentów Zastanawiałeś się ile czasu w swojej pracy...
Cena: 1
Lokalizacja: Lublin
Szczegóły ogłoszenia
Praca przez internet LEGALNA, bez wkładu finansowego
Legalne zarabianie w internecie nigdy nie było tak PROSTE. Nie musisz inwestowa...
Lokalizacja: Internet
Szczegóły ogłoszenia

Imprezy w Szczecinie

grudzień, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Dodaj impreze do kalendarza

Jeżeli wiesz o ciekawej imprezie lub wydarzeniu, dodaj ją do naszego Kalendarza Wydarzeń. DODAJ WYDARZENIE

Przyjaciele

siegnij po pomoc

Linki

Przewóz Zwłok
Przewóz zwłok z zagranicy

Transport urny z prochami za Granicy
Transport Urny z prochami

Transport zwłok do polski
Profesjonalnie i szacunkiem przeprowadzimy transport zwłok  do Polski.


Koniec z piciem alkoholu w bramach i piwnicach - zdecydowali szczecińscy radni. Nie ma jednak pewności, czy uchwała wejdzie w życie: według prawników może ją zakwestionować wojewoda

Poniedziałkowe obrady rozpoczęły się od wprowadzania zmian w tegorocznym budżecie miasta. Przy okazji posypały się pytania o wpływ światowego kryzysu gospodarczego na stan gminnej kasy.

- Formalnie kryzysu nie mamy - przekonywał skarbnik Szczecina Stanisław Lipiński. - Zagrożeń nie widzimy, ale spodziewamy się, że będzie spowolnienie.

Na razie pewne jest jedno: droższe kredyty dotkną także gminę Szczecin. - Prowadzimy rozmowy z bankami na temat finansowania naszych inwestycji. Widać, że koszt pozyskania pieniądza będzie wyższy - przyznał Lipiński.

Po tych informacjach radni zajęli się wprowadzaniem nowych zasad dotyczących właścicieli psów. Uchwalili m.in., że obowiązkowo trzeba będzie czipować już czteromiesięczne psiaki. Za wybryki czworonoga odpowie nie tylko jego właściciel (tak było do tej pory), ale także opiekun, czyli np. osoba, która właśnie wyszła z czworonogiem na spacer. Opiekun będzie mógł dostać mandat za to, że nie posprzątał po psie, albo spuścił go ze smyczy w miejscu niedozwolonym.

Nie wolno będzie handlować zwierzakami na targowiskach, giełdach czy na ulicy. Wszystko dla dobra zwierząt: chodzi o to, by nie przebywały w nieodpowiednich warunkach, nie były narażane na stres i rozmnażane dla handlu. Radna PO Judyta Lemm apelowała przy okazji, by miasto zorganizowało dodatkowe wybiegi dla psów. - Trzy to za mało - zwróciła uwagę. Mimo to deklaracja, że będzie ich więcej, nie padła.

Na koniec sesji radni podjęli uchwałę wprowadzającą zakaz picia alkoholu w miejscach, których nie wymienia Ustawa o wychowaniu w trzeźwości, czyli m.in. na podwórkach, piwnicach, strychach, bramach oraz klatkach schodowych wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Radny SLD Jędrzej Wijas pytał: - Czy te zapisy umożliwią skuteczniejsze działanie? Chcę mieć gwarancję, że to prawo nie pozostanie martwe.

Komendant straży miejskiej Leon Gajewski zapewniał, że teraz lepiej będzie można walczyć z pijaństwem na ulicach Szczecina. - Ta uchwała da wszystkim służbom dodatkowe narzędzie, da nam możliwość reagowania - mówił. - Do tej pory, jeżeli ktoś pił w prześwicie bramy, nic nie mogliśmy mu zrobić.

Wprowadzenie zakazu picia alkoholu w bramach, na strychach i w piwnicach to pomysł radnych z komisji bezpieczeństwa. Bardzo ciekawie brzmi uzasadnienie tej uchwały: radni podkreślili, że zakaz picia w tych miejscach należy wprowadzić ze względu na apele mieszkańców, straży miejskiej i policji, ale także "mając na uwadze szczególny charakter Szczecina jako miasta kandydującego do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oraz miasta świadomie kształtującego swoją tożsamość i dbającego o wizerunek publiczny opisany w koncepcji Floating Garden 2050".

Nie wiadomo, czy uchwała dotycząca zakazu picia po bramach i piwnicach wejdzie w życie. Radca prawny Hanna Sokulska zwróciła radnym na sesji uwagę, że ktoś może wytknąć jej niezgodność z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości, bowiem radni wprowadzili zakaz picia w miejscach innych niż ustawa, która jest aktem wyższego rzędu.

- Musimy się liczyć z reakcją nadzorczą - zaznaczyła Hanna Sokulska. Decyzje podjęte przez radnych mogą zakwestionować prawnicy wojewody, który jest dla gminy organem nadzorczym.Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin
28-10-2008 Mirek Tyl

Dodaj komentarz

Usługi Pogrzebowe Szczecin